BERUŠKA

Tato beruška se 14 dní pohybovala v okolí Nového Města na Moravě, zrovna kolem Vánoc. Občas ji někdo nakrmil, ale nikdo ji nechtěl pustit domů.
Až se jí sželelo jedné paní z Brna, která zde byla na vánoční návštěvě a holčičku mi přivezla.
Myslím, že to bylo za 5 minut 12, protože s váhou 1,9kg, průjmem a jednolité krusty ze srsti, se ani nemohla moc pohybovat. I zpočátku u nás nechodila, dělala jen malinké krůčky v podřepu.
Srst bylo nutné kompletně ostříhat, protože byla jedním velkým dredem, byla do ní zapletená stolice a větvičky.. měla dredy i kolem očí. Po ostříhání ji sice zase byla velká zima, ale to jsme vyřešili pořízením několika oblečků a přesunem holčičky do extra vyhřívané koupelny. Berušce se hned ulevilo, a konečně začala pořádně papat. Každým dnem nabírá další sílu. Nejdřív začala lépe chodit, dneska už i přeskočí menší překážku.
Naší teorií je, že patřila nějakému staršímu člověku, a zřejmě se z ní pak stalo nechtěné dědictví. Přesun k nám je pro ni dost velkým šokem, občas mňouká a je vidět, že něco chce, ale my nevíme co :/ myslím, že prostě pláče po předchozím životě, že se jí stýská. Souvisí s tím také kakání mimo záchod ale děláme maximum pro to, aby se u nás Beruška cítila dobře zase začala věřit lidem.
Přišla k nám už kastrovaná, u nás dostala odčervení a zatím 1. očkování.
Bude vhodná jako jedináček do klidné domácnosti, ideálně v teplém bytě 🙂

Napsat komentář

Vaš emailová adresa nebude zveřejněna.