SKUNK

Skunka jsem našla ve Střelicích. Ležel u silnice v trávě a byla jsem si téměř jistá. že jdu sbírat tělíčko. K mému překvapení se ale pohnul, protáhnul a hned začal vrkat a nechápal, v čem je problém.
Toto chování mi rozhodně nepřišlo bezpečné pro pobyt venku a když jsem si ověřila, že není kastrovaný, vzala jsem ho k nám.
Pořád jsem doufala, že ho někdo bude hledat, ale poté co vyzvracel hrst tasemnic, mi bylo jasné, že tento chlapík žádný pečující domov nemá.
Je tedy po kastraci, odčervený, naočkovaný, otestovaný a dostal čip.
Co je ale důležitější, je jeho povaha. Je to ta nejukecanější kočka, co jsem zažila. Všechno komentuje, na všechno má názor a nedejbože, když ho někam zavřete. To, co si pak vyslechnete, si za rámeček nedáte 😀
Díky tomu je ale velice „interaktivní“. Žádná polštářová britka, ze které jen utíráte prach. Nepohrdne žádnou akcí ale ani mazlením. Rád se češe (i ocas), nechá si stříhat drápky.
Samozřejmě dokáže i dlouhé hodiny prospat, ale poté je potřeba nějaká akce. Rád by chodil ven, ale pouze do zabezpečené zahrady (plot s konzolami nahoře), nebo do voliéry. Zasíťovaný balkon by byl taky fajn.
Jsem ale přesvědčená, že s dostatkem podnětů vydrží i v bytě. Ideální by pro něj asi byla rodina s dětmi nebo celkově aktivní majitelé. Určitě by šel naučit i na procházky na vodítku.
Kočičí kamarád vítán, ale podobného věku a aktivity.
Jo a tím jménem se nenechte odradit, nijak nesmrdí 😀 jen mi připomíná skunka svou neobvyklou barvou :))

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaš emailová adresa nebude zveřejněna.