LOJZÍČEK

Lojzíčka našli lidé v krabici u popelnic spolu s jeho sestřičkou (ta už domov má). Narodil se začátkem července a k nám přišel jako zdravé kotě. Zanedlouho také našel domov, kde se ale začalo projevovat jeho postižení, a proto jsme se s rodinou dohodli na navrácení Lojzíčka do naší péče. Nedá se určit, co je příčinou, ale kocourek má postižený nervový systém. Projevuje se to třesem hlavičky, nekoordinovanou chůzí a častými pády.
ALE: Lojzíčka baví žít. Je to obrovský mazel, taková panenka, kterou si položíte na klín na zádíčka a mazlíte a mazlíte. Sápe se člověku na krk, jemně kouše uši… je fakt rozkošný. Dokáže si dojít kam chce, vyškrábe se na gauč, a není inkontinentní, takže je plně samostatný. Jeho stav ho limituje v tom, že si nezaběhá s ostatními a chce tak víc pozornosti od člověka, aby si s níám hrál a mazlil se. Naprosto bez problémů vychází s ostatními kočkami, a pokud si k němu některá lehne, tak si i rád s nimi hraje. Jedinou nevýhodou je to, že pády se občas odehrají i na písku, a tak se občas ušpiní od bobku. K tomu nesnáší koupání, ale nechá se očistit vlhčenými ubrousky nebo mokrým ručníkem. Samozřejmě se také čistí sám jako každá kočka. Není to tedy neřešitelné nebo vyžadující nonstop péči.
Lojzíček je odčervený, opakovaně testovaný na FIV/FeLV s negativním výsledkem, a čipovaný. Hledáme pro něj domov ideálně s dalším zvířetem (kočka, pes, králík) u někoho, kdo je více doma a bude se mu věnovat trochu víc, než potřebuje běžná kočka. Získáte za to oddaného mazlíka, který je hodný, klidný, neběhá a neskáče, takže nic neshazuje a neničí, je vděčný za jídlo a pohlazení. A samozřejmě uděláte dobrý skutek adopcí postiženého koťátka…

Napsat komentář

Vaš emailová adresa nebude zveřejněna.