AUKCE UKONČENA A OBRAZ SE VYDRAŽIL ZA NÁDHERNÝCH 32.000,- KORUN!! MOCKRÁT DĚKUJEME 🙂

 

Včera jsme se zúčastnili nádherné vernisáže, kdy Romana Štryncl pro nás nakreslila obraz naší Baldynky. Nyní je zahájena dražba obrazu, ta probíhá formou komentáře na našem facebooku.

———Přihazujte zde———

V případě, že Facebook nemáte, příhozy lze také posílat na náš email: aukce.luckycats@gmail.com

DRAŽBA OBRAZU Baldynky
– aukce 1.12.2023 – 4.1.2024 do půlnoci
– příhozy zde pod fotkou formou komentáře na Facebooku (popř emailem) s uvedením částky
– vyvolávací cena obrazu je 1Kč, celá vydražená částka je určená pro LuckyCat
– obraz je vystavený v Kočkafé Schrödinger, Brno /40×40 cm, plátno, olej/
– kmotrem je časopis Naše kočky
– pohádku inspirovanou příběhem Baldynky napsala Lucie Hlavinková (můžete si přečíst níže)
– autor obrazu a projektu: Romana Štryncl www.stryncl.cz

Projekt výstav spojených s aukcí obrazu pro kočičí útulky vznikl v roce 2013. Romana jej poprvé představila na vernisáži v Divadle Bolka Polívky. Autorka postupně oslovuje útulky po celé ČR a vždy maluje kočku vybranou útulkem. Celá vydražená částka jde přímo na konto útulku. My za tuto příležitost mockrát děkujeme!

Baldynka

Lucie Hlavinková

Co to je? To se mi zdá?“

Cestář odložil lopatu, se kterou se zrovna chystal nabrat horký asfalt, než ho přejede malý válec, a musel si protřít oči. Asi včera neměl zůstávat tak dlouho vzhůru a těch piv mohl vypít taky trochu míň. Byl rád, že je tu sám, kdyby si některý z jeho kolegů všimnul, jak se lekl, dělal by si z něho legraci, jestli náhodou nevidí bílé myšky.

Bílé myšky neviděl, zato viděl bílé kotě s šedou hlavičkou a celými zády, jako by bylo ušpiněné od asfaltu. Úplně malinké koťátko na něj zvědavě koukalo velkýma zelenýma očima. Ale kde se tu vzalo? Vždyť tu stojí celou dobu a neviděl ho odnikud přijít? Přece se nevylíhlo zničehonic uprostřed silnice? Šel se podívat ještě blíž a kotě varovně zamňoukalo.

Neboj, mrňousi,“ zakroutil cestář hlavou nad odvahou toho stvoření. Malé je tak, že by se mu vlezlo do dlaně, ale vůbec se nebojí, to se mu musí nechat! Přidřepl ke kotěti a úžasem strnul. Tahle průzkumnice vylezla z díry, kterou se zrovna chystal zasypat, a ke všemu nebyla sama, v díře byla ukrytá nora, ve které matka kočka pečlivě olizovala další čtyři potomky. Chybělo jen málo a všichni mohli skončit pohřbení zaživa, jen díky téhle odvážlivkyni se o nich vůbec dozvěděl. Kočičí maminka vybrala úkryt dobře z kočičího pohledu, jenom jaksi nevěděla, že silnice patří lidem a občas se stane, že si je dokonce opraví.

Existuje přísloví Zvědavost zabila kočku. Přísloví jsou obvykle založená na moudrosti předků, ale v tomto případě se předkové velice spletli, protože zvědavost malého bílého kotěte s šedou hlavičkou a zády jako by ušpiněnými od asfaltu zachránila život celé kočičí rodince a ke všemu vylepšila karmu jednoho cestáře…