Máte rádi společnost a nové lidi, nebo trávíte čas raději doma?
Umíte se přizpůsobit nebo máte rádi věci pod kontrolou?

Pokud zvažujete pořízení zvířecího kamaráda a rozhodujete se mezi kočkou a psem,
tady je pár tipů koho zvolit:

Pro kočku:

 • Je samostatná

  Kočka zvládne být celý den doma, zatímco vy jste v práci a ani při zpoždění se nemusíte bát loužiček. S trochou přípravy (a ideálně kamarádem) bez vás přečká i víkend jako nic.
  To, že kočka má svoji hlavu spoustě lidí imponuje. Zatímco psík je člověku věrný i když se k němu nechová hezky, kočka si řekne co se jí nelíbí.

 • Nemusí se cvičit

  Jelikož se cvičit moc nedá, tak se cvičit ani nemusí 😀 Oproti pejskovi, kde si za většinu chyb můžeme sami, je tohle značne osvobozující.

 • Je tichá

  Mluvíme samozřejmě o kastrované kočičce, kterou nevolá příroda či sousedův Don Juan.
  Kočka v bytě neruší sousedy (ti většinou ani netuší, že nějakou kočku máte), na zvonek reaguje maximálně povytaženým obočím a celkově zapadá do klidné (nikoli tiché) domácnosti.

 • Nemusí se venčit

  Kdo někdy měl psa ví, jaká je to radost procházet se po venku bez ohledu na počasí, zdravotní stav nebo program v televizi.
  Kočička vás s ničím takovým neotravuje. Zdravá a spokojená kočka chodí ve 100% na svůj záchod vy nemusíte vytáhnout paty z domu jak je den dlouhý.

 • Snesitelná velikost

  Ačkoli jsou i malí psíci, jednou z výhod kočky je, že ji unese skutečně každý, což oceníte při každém cestování nebo návštěvě veterináře.

 • Levnější provoz

  Náklady na kočku souvisejí s její velikostí. 3 kilový tvoreček toho zas tolik nesní a i když některá léčiva jsou ve stejné síle pro kočky jaksi z principu dražší, pořád je velikost rozhodující a většina zákroků tím pádem levnější.

Radši psa:

 • Má svou hlavu

  Kočka nebude chtít vždycky dělat to samé, co by bavilo vás. Například spát v noci, nechat se hladit kdykoli to na vás přijde nebo pít z misky namísto toalety. Pokud jí připadne jako bezva nápad šplhat po závěsech, raději rovnou přemýšlejte o závěsech. Rozdílem je také vázání psa na svého pána (což většině lidí lichotí) a kočky na prostředí. A tak zatímco s vámi pes půjde světa kraj, kočka chce hlavně své známé a bezpečné prostředí, ať už do něj dodává krmivo ten či onen dvounožec.

 • Kočka cvičí vás

  Ne doslova. Ale pokud s kočce něco opravdu nelíbí, musíte se přizpůsobit vy (prostředí) jí. Narozdíl od psa ji nevycvičíte úplně na cokoli, to se spíš dočkáte načuráno v pantoflích.

 • Venčí se doma

  Co může jednomu připadat jako výhoda je pro jiného noční můra. Ano kočička kaká doma, ne vždy se jí podaří svoje dílo dokonale zahrabat a pokud si nepořídíte samočistící kočičí wc, sem tam to zasmrdí. Nové i použité stelivo se taky celkem pronese. A zatímco pes vás venčením nutí se trochu hýbat a celkově se socializovat, kočka živí domácího pecivála ve vás .

 • Vybíravá v jídle

  Kočka není popelnice a lečíms pohrdne. Má výborný čich, ví, že jí ze spousty věcí může být špatně a tak její výživu musíte řešit o něco více než u psa. Narozdíl od všežravého psa potřebuje především maso včetně kostí a chrupavek a hlídat pitný režim. Čím tedy kočku krmit?

 • Náchylná k nemocem

  Co většina psů stráví a přežije, může kočku položit. Stres u ní úzce souvisí s imunitou a z velkého smutku může i umřít. Trpí také na více nemocí, které se nedají testovat ani léčit a zjistíte je až když propuknou. Celé to ještě kompikuje kočičí vlastnost nedát na sobě nic najevo až dokud není pozdě.

Napsat komentář

Vaš emailová adresa nebude zveřejněna.