Jak na to: dáváme kočce prášek
Podávání léků kočce je námětem mnoha historek a vtipů.
Ve skutečnosti to ale taková věda není.
Nejprve si řekneme, co nefunguje 🙂
  • Drtit prášek do jídla. Kočky se svými 200 miliony chuťových buněk tabletku ucítí téměř vždy, a vy můžete chystat novou porci.
  • Balit tabletu do běžných potravin, a čekat že ji kočka sežere sama. Ano, u některých pažravých typů to fungovat může, ale spoléhat se na to nedá.

Metoda č.1 – EasyPill

Pro kočku i pro vás je příjemnější metoda se zázračnou „plastelínou“ EasyPill. Bylo pro mě příjemných zjištěním, že většina koček prášek v této hmotě neprokoukne a ochotně tak zbaští například odčervovák.

Sáček se 4 kousky vyjde kolem 120 Kč a obalíte s ním odhadem asi 40 tablet.
Pokud je vaše kočka chronicky nemocná a bere léky denně, tak se vám vyplatí toto velké balení.

Princip je jednoduchý, obalení tablety touto hmotou. Je lepší nejdříve vyzkoušet, zda zrovna vaše kočka není výjimka a EasyPill jí chutná. Pokud ho sežere prázný, většinou pak nemá problém ani s náplní 😉
Stačí pak obalený lék před kočku položit a problém je vyřešen.

TIP: Pozor na některé hořké léky (Entizol) – hmotu chystejte jinou rukou než tabletu. Jakmile kočka z kuličky ucítí byť jen stopy léku, nepozře ji.

Pokud máte vybíravou kočku a ani EasyPill nezabral, nezbývá než použít Metodu č. 2.

TIP: existuje také EasyPill pro psy

Metoda č. 2 – ručně

K úspěchu s ruční metodou potřebujete 2 věci: být připravený a udělat to rychle.

Kočku si fixujte levou rukou za kožní řasu za ušima (lidově: chytněte ji za krkem). Nepřizvědávejte ji, lepší je mírný tlak k zemi. Prostředníčkem pravé ruky kočce otevřete tlamičku (jemně narážejte do rtů a dásní, až kočka tlamku otevře). V té chvíli strčte tabletu uchopenou mezi palec a ukazováček ke kořeni jazyka, a ukazováčkem zatlačte ještě pár centrimetrů do krku. Ujistěte se, že kočka polkla (=olízne se), ustupte kousek dál a kočku pusťe 🙂

Pro lepší představu video:

Click here to change this text

Metoda č. 3 – roztok

Někdy je nejjednodušší pilulku rozdrtit, prášek rozpustit v troše vody, a kočičce stříkačkou stříknout do tlamičky. Nejlepší je se do tlamky dostat koutkem a roztok směřovat do krku.

..a pokud je vaše kočka tak trochu svéhlavička, mohl by se vám hodit i tento článek Jak dát kočku do přepravky.

Napsat komentář

Vaš emailová adresa nebude zveřejněna.